Yatak Yıkama

Yataklar çeşitli sebeplerle zaman içerisinde kirlenebilir veya koku yapabilir. Yataklar gün içerisinde ortalama 8 saat kadar kesintisiz kalınan yaşam alanıdır. Bu alanların zamanla kirlenmesi kaçınılmazdır. Her ne kadar sık çarşaf değişimi yapılsa da yatağın kirlenmesi engellenemez. Temizlik yapmak adına yatağın farklı kimyasallar kullanılarak silinmesi sadece yüzeyini bir süreliğine temizler. Ancak, asıl yatağın iç bölgelerinde oluşan bakteri ve sinen koku temizlenmiş olmaz. Derinlemesine temizlik yapılması için yatak yıkama işleminin profesyonel ekipler tarafından uygulanması önemlidir. Yatak temizliğini ev ortamında yapmak ve gereken hijyeni sağlamak zordur.

Yatak Temizliği Neden Önemlidir?

Hayatımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz evlerimizde en uzun süreyi (ortalama uyku süresi olan 8 Saat) yatak odasında harcıyoruz. Bu sebeple en çok hijyene dikkat edilmesi gereken alan yatak temizliğidir. Yatakta oluşan bakteriler, yatağa sinen koku ve toz astım hastalıklarına davetiye çıkarmaktadır. Uyku esnasında vücuttan çıkan ter ve diğer sıvılar doğrudan yatağın içerisine geçmektedir. Bu sıvılar yatağınızda koku ve nem oluşmasına sebep olur.

Yatağı kirleten diğer etken ise vücuttan dökülen kıl ve ölü derilerdir. Kıl ve ölü deriler doğrudan yatağın içine geçmektedir. Diğer yandan pencerelerin açık tutulması dışarıdan toz, duman ve kokunun yatak odasına dolayısıyla yatağın üzerine gelmesine sebep olur. Bu durumlar yatağınızın kullanım süresini kısaltır. Bununla birlikte konforlu bir uyku ortamının bozulmasına yol açar.

Yatak Temizliğinde Uygulanan Yöntemler

Yatak temizliği yatağın yüzeyindeki lekelerin kimyasallar kullanılarak silinmesi değildir. Yatak temizliği yapılması için bol su gerekmektedir. Bu sebeple yatak yıkama işleminin ev ortamında yapılması uygun değildir. Yataklar evinizden alınarak uygun ortamlara taşınır ve burada su püskürtülerek yatak ıslatılır. Yatak kumaşına zarar vermeyecek vakum uçları ile yataktan su çekilir. Bu işlem sonrasında yatağa temizlik solüsyonları uygulanır. Yatağa buharla ısı verilir ve sonrasında hassas makineler kullanılarak yatakta bulan sıvılar vakumlanır. Yatağın tüm yanları vakumlandıktan sonra kurutulmak üzere uygun bir ortama taşınır. Yatak kurumaya bırakıldıktan sonra belirli aralıklarla ters tarafına çevrilir. Yatağın çevrilmesi içinde kalan suyun kusma yaparak kumaşın sararma yapmasını önler.

Call Now ButtonTıklayın Bizi Arayın
× Whatsapp Fiyat Alın